Wyjście na dach zapewniają nam wyłazy dachowe.  Firma Fakro oferuje trzy typy wyłazów.

 • Wyłazy dachowe WS ze względu na małą izolacyjność termiczną przeznaczone są do poddaszy nieogrzewanych, w których temperatura wewnątrz zbliżona jest do temperatury panującej na zewnątrz. Umożliwiają bezpieczne wyjście na dach budynku w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Wyłazy posiadają konstrukcje klapową. Półkolista kopuła z poliwęglanu otwierana jest do góry o kąt 180°, zapewniając łatwe wyjście na dach oraz efektywne doświetlenie pomieszczenia. Materiał, z którego jest wykonana charakteryzuje się zwiększoną odpornością na działanie czynników atmosferycznych i ochroną przed promieniami UV. Metalowy uchwyt w dolnej części wyłazu umożliwia uchylenie kopuły w celu przewietrzenia pomieszczenia. Rozmiary 54x75 lub 86x86.
  [opis producenta]

 • W nowym modelu wyłazów WGI w celu zabezpieczenia przed ich samoczynnym zamykaniem się, wprowadzony został ogranicznik obrotu skrzydła. Klapa wyłazu WGI z pakietem szybowym 4H-10-4H, gdzie obie szyby są hartowane (szyba hartowana jest odporna na gradobicie). Zestaw montażowy dodawany do wyłazu usprawnia jego montaż
  Wyłaz WGT z pojedynczą szybą hartowaną (odporna na gradobicie) Zestaw montażowy dodawany do wyłazu usprawnia jego montaż. Klapy otwierane do góry.
  [opis producenta]

 •  Klapa wyłazu WLI z pakietem szybowym 4H-10-4H, z szybami hartowanymi (szyba hartowana jest odporna na gradobicie) - klapa otwierana na bok
  [opis producenta]

Wszystkie wyłazy dostarczane są wraz z kołnierzem uszczelniającym. Gwarancja producenta 5 lat od dat zakupu.
Wyłazy nie nadają się do pomieszczeń mieszkalnych (tylko nieużytkowane poddasza, gdzie temperatura wewnętrzna jest zbliżona do zewnętrznej).